Fiind invitat intr-o emisiune la radio, Tibi Useriu a vorbit despre pandemie, despre cum vede el situatia dar si despre actiunile pe care le desfasoara in aceasta perioada.
„E o cursă, un maraton. Cred că va dura ceva. Putem fi cu toții eroi. De la statul în casă până la a face ceva, cred că dacă trecem cu brio peste ceea ce se întâmplă în zilele noastre, o să fim toți eroi.
Pentru mine, partea asta de carantină să știți că nu există. Eu am petrecut 10 ani de zile în 7 metri pătrați. Mie, dacă îmi zic mâine autoritățile: Măi, Tibi, stai un an în baia ta și trece pandemia asta, eu mă duc și stau în baie fără nimic. Asta este omenirea în momentul ăsta. Avem nevoie de motivație ca să ne putem crește copiii, pe viitor, din ceea ce învățăm acum. Nu o să mai fie nimic la fel.”, a mentionat Tibi Useriu.