Cotidian

Se fac angajări la Ministerul Transporturilor

Statul român face angajări. Zeci de locuri de muncă au fost scoase la concurs de Ministerul Transporturilor.

Noua instituţie de control înfiinţată la Ministerul Transpoturilor a scos la concurs zeci de posturi.



Sute de candidaţi au fost atraşi de programul lejer şi locul de muncă mai stabil, anunta Antena3.ro.



Concurenţii au ascultat întâi indicaţiile, pe care le-au respectat întocmai, totul pentru un job la stat.



Statul are bani de angajări, dar şi de investiţii. Instituţia va achiziţiona 40 de autoturisme pentru echipele de control.

Related posts

Peste 3.000 de școli vor fi închise miercuri

admin

România sub zăpezi! Drumuri blocate și mii de şcoli închise

admin

O oficial: indemnizaţia pentru mame crește la 85%

admin

Leave a Comment