Cotidian

Peste 400 de oameni protestează la -9 grade la Universitate (video)

Imagini de-a dreptul cutremurătoare în Piața Universității din Capitală!



La temperaturi de -9 grade, pe ger și viscol, sute de români protestează. Cer demisia lui Traian Băsescu.



Aproximativ 400 de oameni, majoritatea membri ai unei organizaţii de revoluţionari, protestează și la ora aceasta în Piaţa Universităţii din Bucureşti.



Românii s-au strâns pe treptele din faţa Teatrului Naţional, în a 14-a zi consecutivă de proteste în Capitală.



Spun că nu simt frigul. Se încălzesc cu gândul că vor face o schimbare. Speră că vor obține demisia președintelui.

 

Related posts

Te trezești greu dimineața? Află ce „boală” ai

admin

A apărut prima tabletă low-cost din lume… 22 de lire

admin

Protestatarii cer în continuare demisia lui Traian Băsescu

admin

Leave a Comment