Cotidian

Cod galben de ger! Ne aşteaptă temperaturi de până la -25 grade Celsius

meteorologii anunţă că weekend-ul acesta fi unul dintre cele mai reci din acest sezon. Agenţia Naţională de Meteorologie a emis vineri cod galben de ger în intervalul 22 – 27 ianuarie pentru 35 de judeţe.







În estul, sudul şi centrul ţării, vremea se va menţine geroasă, mai ales în cursul nopţilor şi al dimineţilor. Temperaturile minime nocturne se vor încadra în general între -25 şi -15 grade, iar cele maxime în timpul zilei vor fi negative.







Atenţionarea intră în vigoare vineri seara, la ora 22.00 şi expiră în dimineaţa zilei de 27 ianuarie, la ora 08.00.







 

Related posts

Ultima descoperire: Oamenii frumoși au și un IQ ridicat!

admin

E oficial. Guvernul SUSPENDĂ taxa auto!

admin

Înghețăm în case! Bucureştiul risca să rămână fără gaz

admin

Leave a Comment