Cotidian

Raed Arafat a demisionat de la Ministerul Sănătăţii

Subsecretarul de stat în Ministerul Sănătăţii, RAED ARAFAT, şi-a depus azi demisia.



El ameninţase luni seara că ar putea părăsi funcţia, după ce a avut un schimb dur de replici cu preşedintele Traian Băsescu, în direct la Realitatea TV, pe tema Legii Sănătăţii.



Arafat a făcut primele declaraţii la ora 14.30. Raed Arafat spune că a primit multe rugăminţi telefonice să nu-şi dea demisia şi le transmite acelora care au insistat să aibă incredere că va putea apăra sistemul de urgenţă mai bine din afara sa.



“E un sistem dezintegrat care se va dezvolta in 2,3, 4 ani. Când o să ne trezim unde am ajuns o să fie ireversibil.



E un bilet dus, fără intors”, spune Arafat despre sistemul de urgenţă ce ar rezulta odată cu aplicarea noii legi a sănătăţii.

Related posts

Apple lansează varianta alba la iPhone 4

admin

Lunea neagra. Azi este cea mai deprimanta zi din an

admin

Acum îţi poţi mări sânii cu o nouă aplicaţie iPhone

admin

Leave a Comment