Cotidian

Corina Căprioriu – argint pentru România la judo!

Corina Căprioriu a adus a doua medalie de argint a României în concursul de judo de la Jocurile Olimpice de la Londra.



În finala categoriei 57 kg, Corina a fost învinsă de japoneza Kaori Matsumoto, campioană mondială în 2010 şi medaliată cu bronz în 2011.



Căprioriu a fost descalificată, după ce arbitrii au considerat că judoka din România a călcat deliberat în afara suprafeţei de luptă.



Infracţiunea s-a produs în timpul reprizei de prelungiri, până în acel moment, nici una dintre cele două judokane nereuşind să puncteze.



Aceasta este a doua medalie a României în concursul olimpic de judo de la Londra, după ce Alina Dumitru a obţinut medalia de argint la categoria 48 kg.

Related posts

Raed Arafat: De ce pleacă medicii din România

admin

iPhone 4S începe să fie livrat în România. Prețul: 4000 de lei

admin

Maschiază defectele cu o rochie perfectă pentru formele tale

admin

Leave a Comment