Vedete

Ştefan Bănică şi Marius Moga cântă împreună! (video)

Ştefan Bănică Jr. şi-a lansat albumul  “Altceva”. Artistul continuă să promoveze rock’n’rollul, dar a venit şi cu ceva nou şi influenţe proaspete.

 

„Nu s-a pus şi nici nu se va pune problema renunţării la rock’n’roll. Pentru mine, rock’n’rollul e o religie.

 

Însă sunt binevenite influenţele altor genuri muzicale, aşa cum se întâmplă şi pe albumul nou, «Altceva», unde am colaborări cu Marius Moga şi Pacha Man”, a declarat Ştefan, scrie Cancan.ro.

 

Întrebat de ce şi-a „botezat” albumul „Altceva”, cântăreţul a răspuns că vrea să marcheze astfel trecerea într-o nouă perioadă muzicală:

 

„Fiecare etapă artistică din viaţa mea e altceva, iar acest titlu mi se pare cuprinzător pentru toate aspectele ce definesc acest album, inclusiv colaborările, interferenţele cu alte genuri muzicale, pe care, de obicei, nu le abordez”.

 

Related posts

Simona Sensual a facut primul ei tablou: a pictat o icoană

admin

Imagini de colecție de la nunta Alinei cu Cristi Borcea (foto)

admin

Iată cât a crescut băiețelul Andrei și al lui Măruță (foto)

admin

Leave a Comment