Cotidian

Singura maşină 100% electrică a ajuns în Capitală

Bucureştenii pasionați de autoturisme pot vedea astăzi prima maşină alimentată exclusiv cu energie electrică.



Bolidul de 300 CP, Tesla Roadster, a parcurs deja 4.000 km în Europa, în cadrul unei campanii de promovare a acestui tip de vehicule.



Maşina eco, ce a oprit la Arad şi Sibiu, va putea fi admirată începând cu ora 20.00 în parcarea Grand Hotel Continental, de pe Calea Victoriei, anunță Click!.ro.



Ideea i-a aparţinut dr. Rafael de Mestre, un om de afaceri din Spania, care are mai multe afaceri în România.

 

Related posts

Atenție! Azi avem temperaturi de 33 de grade

admin

Alertă la Galați! Autoritățile anunță o nouă viitură

admin

Prețul alimentelor a scăzut cu aproape 2%

admin

Leave a Comment