Cotidian

Roxana Cocoș a câștigat argintul la haltere

Încă o medalie pentru România!!! Gimnasta româncă Roxana Daniela Cocoș a reușit să câștige medalia de argint la haltere, la categoria 69 de kilograme.



Clasată abia a patra după stilul smuls, Roxana Cocoș a revenit în forță la stilul aruncat și a urcat pe treapta a doua a podiumului.



La stilul aruncat, sportiva noastră a bifat 138 de kilograme la prima încercare, iar apoi s-a păstrat pentru 143 de kilograme, asigurându-și medalia de argint, anunță Antena3.ro.



La ultima încercare, Roxana Cocoș a atacat aurul, încercând să ridice 146 de kilograme, dar a ratat și a terminat concursul cu un total de 256 de kilograme.



Medalia de aur a revenit sportivei din Coreea de Nord, care a ridicat 146 de kilograme pentru un total de 261 de kilograme.

 

Related posts

Agenţiile de turism au oferte de criză pentru Ziua Îndrăgostiţilor (video)

admin

Tudor Gheorghe joacă în „Rapsod si lautar”, pe 18 iunie

admin

Începe primăvara! Vin temperaturi de 14 grade!

admin

Leave a Comment