Cotidian

Roxana Cocoș a câștigat argintul la haltere

Încă o medalie pentru România!!! Gimnasta româncă Roxana Daniela Cocoș a reușit să câștige medalia de argint la haltere, la categoria 69 de kilograme.



Clasată abia a patra după stilul smuls, Roxana Cocoș a revenit în forță la stilul aruncat și a urcat pe treapta a doua a podiumului.



La stilul aruncat, sportiva noastră a bifat 138 de kilograme la prima încercare, iar apoi s-a păstrat pentru 143 de kilograme, asigurându-și medalia de argint, anunță Antena3.ro.



La ultima încercare, Roxana Cocoș a atacat aurul, încercând să ridice 146 de kilograme, dar a ratat și a terminat concursul cu un total de 256 de kilograme.



Medalia de aur a revenit sportivei din Coreea de Nord, care a ridicat 146 de kilograme pentru un total de 261 de kilograme.

 

Related posts

Mariana Bitang şi Octavian Bellu renunţă la lotul României

admin

Pe liste, România are mai mulţi votanţi decât locuitori (poze)

admin

Salariile tinerilor absolvenţi de facultate, de râsul UE: 195 şi 440 de euro lunar

admin

Leave a Comment