Vedete

Mama lui Mutu : “Eu i-am dat pastilele lui Adi “

Adrian Mutu (31 de ani) a fost depistat pozitiv în urma unui control antidoping efectuat pe 10 ianuarie, la finalul partidei Fiorentina – Bari (2-1). În corpul atacantului au fost detectate urme de sibutramină, o substanţă interzisă care se găseşte în medicamentele pentru slăbit. Rodica Mutu, mama jucătorului, a mărturisit că ea a dus pastilele în Italia.







Contactată de Libertatea, Rodica Mutu, mama “Briliantului”, a luat asupra ei vina pentru necazul care i-a lovit băiatul. “Eu l-am nenorocit, pentru că eu am dus în Italia pastilele alea blestemate. Mă rugase Consuelo, soţia lui, să i le duc pentru o rudă de-a ei. Din nefericire, le-a luat şi Adi”







“O sanctiune i-ar pune capat carierei celui mai bun fotbalist al momentului” , scrie mutu10.blogspot.com. Dacă se dovedeşte că pe prospect scrie că e produs naturist, şansele ca atacantul Fiorentinei să scape nepedepsit cresc foarte mult.







“Pe prospect nu scrie nimic. Este vina celor care au fabricat medicamentul. Eu încă nu am vorbit cu el, este cu avocaţii. Mi-a transmis să stau liniştită. Este o prostie, nu a fost ceva intenţionat. Eu am luat pastilele cu mine, în Italia şi cred că le-am uitat pe acolo. Cred că le-a luat din curiozitate, mă lăudam că am slăbit. El nu foloseşte pastile de slăbit. Pe cutie scrie că este produs naturist şi nu scrie că ar conţine substanţe interzise”, a spus Rodica Mutu la Telesport.

Related posts

Bianca Drăgușanu, în stare gravă. A ajuns din nou la Spitalul de Urgenţă (video)

admin

Bianca Dragusanu a primit cadou un show cu bărbaţi

admin

Udrea și Traian Băsescu, goi pușcă pentru artă (foto)

admin

Leave a Comment