Vedetele noastre

Cristi Minculescu: “Aş fi fost amintire fără transplant”

Solistul trupei Iris, Cristi Minculescu, a fost invitat la Observator, unde a vorbit, în premiera la televiziune, despre experienţa operaţiei de transplant.







La prima discuţie cu medicii clinicii unde a avut loc intervenţia chirurgicală, li s-a pus în vedere, lui şi soţiei, care a fost donator, că există trei variante de deznodământ al operaţiei, fiecare având aceeaşi probabilitate să devină realitate: să moară amândoi, să supravieţuiască doar unul şi să traiăsca amândoi.







Totodată, doctorii i-au mai spus soţiei lui Cristi Minculescu că, timp de 15 ani, ficatul lui a funcţionat cu doar 3% din capacitate şi că, dacă nu făcea acest transplant, până la finele anului, cântăreţul ar fi fost doar amintire, scrie Libertatea.







Operaţia a avut mai multe repercusiuni benefice: Cristi Minculescu va relua concertele cu Iris, simţindu-se în mare formă, iar starea de spirit din trupa este de-a dreptul euforică. 

Related posts

Imagini de la ziua Adelei Popescu (poze)

admin

Delia Matache sare în gol de la 4.000 metri

admin

Raluca Lăzăruţ şi-a serbat ziua de naştere la Cannes

admin

Leave a Comment