Vedete

Andreea Raicu strânge bani ca să salveze copiii bolnavi de cancer

Andreea Raicu sprijină campania „Salvează vieți”. Strâge bani pentru copiii bolnavi de cancer!



Obiectivul campaniei este strângerea de fonduri pentru continuarea lucrărilor la Centrul de Excelentă în diagnosticarea şi tratarea cancerului la copii.



Până acum s-au strâns 112.200 de euro.  “Prin direcţionarea a 2% din impozitul pe venit putem fi alături de aceşti copii. Aceşti copii bolnavi de leucemie merită să trăiască şi noi îi putem ajuta”, spune Andreea Raicu.



Totodată, campania urmăreşte să îi determine pe oameni să direcţioneze 2% din impozitul pe venit pe care deja l-au plătit anul trecut, anunță Libertatea.



Nu implică niciun cost suplimentar pentru cel care face acest lucru. Trebuie completat folmularul 230 în urma căruia statul este obligat să redirecţioneze cei 2% deja plătiţi de contribuabili.

Related posts

Adelina Pestrițu, filmată făcând sex în toaleta unui club

admin

Adelina Pestriţu renunță la haine pentru 80.000 de euro

admin

Bianca Drăguşanu face semne obscene în direct (video)

admin

Leave a Comment