Chiar dacă, până acum, reprezentanţii revistei “Iepuraşului cu papion” nu au făcut niciodată publice sumele plătite pentru ca vedetele să renunţe la haine, informaţiile despre onorariile acestora au “transpirat” adeseori în presă.
Cel mai bine plătit dintre starurile care au apărut nud în Playboy-ul românesc a fost Andreea Antonescu, ea încasând circa 30.000 de euro, iar unul dintre cele mai mici onorarii este cel luat, recent, de Marina Dina: 3.000 de euro.
A doborât toate recordurile: 30.000 €
Singura care avea să doboare recordul Loredanei a fost Andreea Antonescu, scrie Libertatea. Suma de 30.000 euro care s-a vehiculat după apariţia ei pe copertă şi care a fost divulgată ziariştilor de persoane care văzuseră contractul nu a fost însă niciodată confirmată de Playboy.
Cu Andreea oficialii revistei ajunseseră la un acord imediat după ce adolescenta împlinise 18 ani, în toamna anului 2000. Însă aveau să treacă doi ani până la realizarea pictorialului. Când totul părea bătut în cuie, au intervenit episodul fugii de acasă, apoi moartea tatălui ei. Negocierile au fost reluate în iarna lui 2001, iar pictorialul a fost făcut în iunie 2002.
previous post