Vedetele lor

Michael Jackson, din nou în prim plan la Disneyland (foto şi video)

Printre oamenii care îl venerează pe Michael Jackson se află şi si reprezentantii parcurilor de distractii Disneyland, care au in plan relansarea unei afaceri ce il are il prim plan pe Regele Pop.



Incepand cu luna ianuarie a anului viitor, mini-filmul „Captain Eo”, produs in 1986, va fi din nou difuzat, in varianta 3D, in cadrul cinematografelor Disneyland California.



Filmul este regizat de Francis Ford Coppola si il are ca actor principal pe Michael Jackson, in postura unui capitan de nava spatiala care ajunge pe o planeta necunoscuta unde este vanat de armata Reginei, interpretata de Angelica Houston.



Productia a facut furori in 1986, mai ales ca atunci proiectia in 3D era ceva cu adevarat inovator, insa fost retrasa la inceputul anilor 90, scrie agentiadepresamondena. “Captain Eo” era, in 1986, cel mai scump mini-film (30 de milioane $)

 

Related posts

Naomi Campbell a bătut un fotograf în Italia

admin

Grace Rwaramba îl critică pe Michael Jackson pentru bani (video)

admin

Jermaine Jackson organizează un show-tribut pentru Michael

admin

Leave a Comment