Cotidian

Nervi și îmbulzeală la înscrierea copiilor la școală

Coadă ca la pâine la înscrierea picilor la școală. Mii de bucureşteni s-au îmbulzit în ultimele zile să îşi înscrie copiii la şcoală.



Cozile formate în curtea liceului Ion Luca Caragiale s-au întins pe sute de metri. Şi astăzi se fac înscrieri în clasa zero, iar primele persoane s-au aliniat la intrare încă de la primele ore ale dimineţii.



De cum s-a luminat de ziua, primii parinti au venit in fata Liceului IL Caragiale, pentru a-si inscrie copiii in clasa zero.



Ei spun ca nu vor sa mai stea zeci de minute la coada, asa ca vor sa fie primii, astfel incat sa poata merge apoi la servici sau acasa, scrie Realitatea.net



Înscrierile se fac astăzi până la ora 16.00. Cea de-a patra etapă şi ultima pentru înscrierea în clasa pregătitoare şi în clasa întâi a început miercuri şi se încheie pe 9 mai.

Related posts

Vrei sa te angajezi? Iata ce se cauta

admin

Schela metalica este solutia ideala pentru constructii responsabile

admin

Bucureștenii vor avea propriul Disneyland! Iată proiectul (foto)

admin

Leave a Comment