Cotidian

Alți 120.000 de bugetari vor fi concediați

Ministrul Muncii, Sulfina Barbu a declarat că din sistemul bugetar vor fi disponibilizate în 2012 aproximativ 120.000 de persoane, care vor fi şi din administraţie.



“Nu au fost făcute analize concrete pentru a şti câţi oameni vor pleca din fiecare sector, aceste analize fiind în desfăşurare.



Cei care părăsesc sistemul bugetar se pot angaja în privat, pentru că sunt locuri disponibile”, a spus ministrul Muncii, scrie Realitatea.net.



Preşedintele Traian Băsescu a declarat, joi, la Economist Conferences Bucharest Summit, că procesul de reducere a numărului de salariaţilor bugetari va continua, România urmând să-şi fixeze acest număr la 1,1 milioane până la sfârşitul anului 2012

Related posts

Un nou centru cultural românesc se deschide la Madrid

admin

Câte locuri vor fi disponibile la masterat anul acesta?

admin

Radio Intens Gold promovează melodiile de aur, ale anilor 80-90

admin

Leave a Comment