Cotidian

Alți 120.000 de bugetari vor fi concediați

Ministrul Muncii, Sulfina Barbu a declarat că din sistemul bugetar vor fi disponibilizate în 2012 aproximativ 120.000 de persoane, care vor fi şi din administraţie.



“Nu au fost făcute analize concrete pentru a şti câţi oameni vor pleca din fiecare sector, aceste analize fiind în desfăşurare.



Cei care părăsesc sistemul bugetar se pot angaja în privat, pentru că sunt locuri disponibile”, a spus ministrul Muncii, scrie Realitatea.net.



Preşedintele Traian Băsescu a declarat, joi, la Economist Conferences Bucharest Summit, că procesul de reducere a numărului de salariaţilor bugetari va continua, România urmând să-şi fixeze acest număr la 1,1 milioane până la sfârşitul anului 2012

Related posts

„Rock in Parc” pe 30 noiembrie!

admin

ProTV reintră în grila de programe Dolce TV

admin

Raed Arafat s-ar putea întoarce în Ministerul Sănătăţii

admin

Leave a Comment