Cotidian

Energia electrică se scumpeşte cu 5%

Veștile proaste se strâng la început de 2012. După ce prețul carburanților a luat-o razna, electricitatea ne golește buzunarele.



Asta pentru că energia electrică se scumpeşte de la 1 februarie cu 5%, anunță Antena3.ro.



Scumpirea este cauzată de secetă şi de creşterea cuantumului certificatelor verzi.



Astfel că vom fi nevoiți să băgăm și mai adânc mâna în buzunare în fiecare lună a anului.



Nu doar pentru combustibil, alimente, impozite, ci, mai nou, și pentru curentul electric.

Related posts

Imagini impresionante de la parada de Ziua Naţională (foto)

admin

România e sub zăpadă! Codul portocaliu s-a prelungit

admin

Ce este pastrama de peste si cum se prepara? Afla de unde poti achizitiona cele mai gustoase produse

admin

Leave a Comment